http://buttesports.com/saturdays-prep-scores-12/
TOURNEY TIME
=========================================================================
BOYS BASKETBALL
=========================================================================
Central/Eastern A at Billings (Metra)
Loser Out
Billings Central 56, Lewistown (Fergus) 47, OT
Hardin 79, Browning 52
Third Place
Billings Central 45, Hardin 30
Championship
Laurel 64, Belgrade 50
Western A at Hamilton
Loser Out
Butte Central 52, Frenchtown 36
Hamilton 51, Stevensville 41
Third Place
Butte Central 53, Hamilton 47
Championship
Dillon 50, Polson 34
Western B at Ronan
Loser Out
Bigfork 46, Deer Lodge 43
Florence 69, Thompson Falls 49
Third Place
Bigfork 54, Florence 41
Championship
Anaconda 61, Missoula Loyola 60
Eastern C at Wolf Point
Loser Out
Fairview 62, Mon-Dak 59, OT
Saco-Whitewater-Hinsdale 59, Savage 57
Third Place
Fairview 57, Saco-Whitewater-Hinsdale 46
Championship
Scobey-Opheim 78, Frazer 61
Northern C at Great Falls (Four Seasons)
Loser Out
Belt 53, Sunburst 38
Heart Butte 54, Chinook 46
Third Place
Heart Butte 46, Belt 33
Championship
Hays-Lodgepole 65, Box Elder 61
Western C at Butte Central
Loser Out
Ennis 52, Plains 46
Twin Bridges 70, Gardiner 43
Third Place
Ennis 47, Twin Bridges 31
Championship
Arlee 85, Manhattan Christian 67
==============================================================================
GIRLS BASKETBALL
==============================================================================
Central/Eastern A at Billings (Metra)
Loser Out
Belgrade 71, Miles City 63
Laurel 42, Glendive 25
Third Place
Belgrade 48, Laurel 40
Championship
Hardin 50, Havre 39
Western A at Hamilton
Loser Out
Butte Central 47, Frenchtown 32
Hamilton 49, Dillon 37
Third Place
Butte Central 44, Hamilton 42
Championship
Columbia Falls 71, Corvallis 40
Northern B at Glasgow
Loser Out
Rocky Boy 48, Shelby 47
Wolf Point 55, Choteau 54
Third Place
Wolf Point 49, Rocky Boy 47
Championship
Malta 49, Fairfield 47
Western B at Ronan
Loser Out
Bigfork 61, Eureka 37
Deer Lodge 42, Troy 27
Third Place
Bigfork 47, Deer Lodge 40
Championship
Ronan 64, Florence 55
Eastern C at Wolf Point
Challenge Game
Froid/Medicine Lake 40, Scobey 18
Southern C at Laurel
Loser Out
Melstone 52, Wibaux 45
Park City 48, Plenty Coups 36
Third Place
Melstone 57, Park City 39
Championship
Harlowton 30, Broadview-Lavina 28
Western C at Butte Central (Maroons Activity Center)
Loser Out
Ennis 45, Lone Peak 33
Seeley-Swan 61, St. Regis 45
Third Place
Seeley-Swan 39, Ennis 36
Championship
Twin Bridges 55, Arlee 44